ALGOOS
ALGOOS WORK AND TRAVEL

Algoos to światowa sieć agencji rekrutacyjnych oraz biur podróży, koncentrująca się na najbardziej wymagających studentach, absolwentach, pracownikach oraz podróżnikach oferując im niezapomniane przeżycia dbając o każdy szczegół zanim rozpoczną podróż do wybranego kraju.
Dzięki agentom Algoos oraz partnerom ze wszystkich stron świata, możesz czuć się bezpiecznie, ponieważ dzięki naszemu 24/7 wsparciu zadbamy, aby Twoje doświadczenie było pozytywne oraz niezapomniane.
Każdemu uczestnikowi naszych programów oferujemy:
• Szeroki wybór stanowisk oraz programów
• Zagwarantowane miejsce pracy jeszcze przed przyjazdem
• Ubezpieczenie
• Darmowe konsultacje oraz wsparcie
• Reprezentantów w każdym kraju
• Pracę z profesjonalistami
• Pomoc w znalezieniu biletów oraz zakwaterowania
• Asysta podczas aplikacji o wizę
• Najniższe koszty programów
• Najlepsze wynagrodzenia
• Zakwaterowanie oraz wyżywienie
• Pomoc w pisaniu CV
• Oferty pracy po zakończeniu praktyk
• Transfer z lotniska
• Ubezpieczenie podróżne.

OKRES PRZEBYWANIA W DANYM KRAJU
Okres przebywania w wybranym przez Ciebie kraju zależy od tego jaki program dla siebie wybierzesz. Moż on trwać od 2 do 18 miesięcy. Jeżeli wiza nie jest dla ciebie wymagana, lub istnieje możliwość przedłużenia jej na miejscu możesz zostać w danym państwie jak długo zechcesz.

KOSZTY PROGRAMÓW
Koszt programu różni się w zależności od wybranej destynacji oraz programu jaki został przez Ciebie wybrany. Ceny wahają się od 50 do 800 euro- włącznie z kosztami pomocy w uzyskaniu wizy oraz asystą w wypełnianiu innych dokumentów. W ww. cenach, koszty podróży nie są wliczone.

DESTYNACJE DLA PROGRAMÓW WORK AND TRAVEL
Algoos zabierze Cię dalej niż jakakolwiek inna firma na świecie. Nasza międzynarodowa sieć rekruterów oraz biur podróży jest w stanie znaleźć dla Ciebie miejsce pracy lub wypoczynku w każdym, nawet najbardziej egzotycznym miejscu położonym na wybranym przez Ciebie kontynencie. Podróżuj w czasie zwiedzając Grecję, Włochy, Chiny, ZEA, Rosję, Ocean Spokojny, Afrykę, Kanadę, Ausralię i Nową Zelandię, Tajlandię, Meksyk, Urugwaj, Panamę, Kajmany, Południową Afryke, Kenię, Ghanę, Madagaskar, Mauritius, Maroko, Tunezję, Egipt, Katar, Łotwę, Austrię, Francję, Danię, Wielką Brytanię, Irlandię, Niemcy, Holandię, Norwegię, Finlandię, Szwecję, Maltę, Szkocję, Estonie, Amerykę Północną i Południową, Bahamy, Singapur, Maleję, Turcję, Kambodżę, Tajwan, Indię, Mongolię, Filipiny, Nepal, Sri Lankę, Malediwy, Gruzję, Turcje, Cypr, Hiszpanię, Armenię, Azerbejdżan, Czile, Brazylię Sudan czy Nigerię.

KTO MOŻE APLIKOWAĆ
Aplikować do jednego z naszych programów może każdy. Nasze projekty dostępne są dla młodych osób pomiędzy 18 a 26 rokiem życia, z niektórych, mogą skorzystać nawet osoby do 30 roku życia. Jednak ze względu na politykę niektórych z krajów, nie każdy będzie mógł skorzyskać ze wszystkich programów. Przed wybraniem dla siebie najatrakcyjniejszej z opcji, skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się czy nie ma żadnych przeciwwskazań.

PRACA GWARANTOWANA
Algoos, odmiennie od innych firm rekrutujących nie będzie organizować coraz to nowych rozmów kwalifikacyjnych, kiedy już znajdziesz się na miejscu. Jeżeli zostałeś zaakceptowany do jednego z naszych programów, oznacza to, że miejsce pracy już na Ciebie czeka. Na lotnisku spotkasz jednego z naszych lokalnych agentów, który bezpiecznie zawiezie Cię do wskazanego wczesniej miejsca pracy. Nasza organizacja najbardziej ceni sobie bezpieczeństwo, dlatego najważniejsze jest, abyś od samego początku czuł się komfortowo i aby Twoje przeżycia były jak najbardziej pozytywne. Dlatego przed przyjazdem dowiesz się w jakim miejscu będziesz pracować, ile godzin dziennie, ile dni w tygodniu, wskażemy także detale dotyczące zakwaterowania oraz wyżywienia.

DOKUMENTY I WIZA
Zbieranie dokumentów oraz aplikacja o wizę zazwyczaj przyprawia o ból głowy niezależnie od tego czy wybierasz się do pracy czy na wakacje. Algoos przygotuje dla Ciebie niezbędne informacje oraz poprowadzi Cię przez cały proces zanim wyjedziesz do wybranego kraju.

Jako aplikant, będziesz zobowiązany do wypełnienia oraz odesłania swojej wstępnej aplikacji, potwierdzając swój udział w wybranym przez siebie programie. Jeden z naszych agentów skontaktuje się z Tobą w celu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, lub za pomocą Skype’a przeprowadzi test sprawdzający znajomość języka oraz Twoich kwalifikacji i doświadczenia odnośnie wybranego przez Ciebie zawodu. Przed wysłaniem przez nas CV do jednego z naszych partnerów zatrudniających praktykantów, wymagane jest wpłacenie 150 euro, co pozwoli nam potweirdzić Twój przyjazd oraz uniknąć poźniejszych komplikacji. Resztę sumy, kóra wymagana jest do zapłaty za dany program może zostać wpłacona przed Twoim wyjazdem. Gdy tylko pracodawca zaakceptuje Twoje zgłoszenie, od razu zaczniemy proces zbierania dokumentów potrzebnych dla Ciebie w celu uzyskania wizy.
Z pewnością potrzebować będziesz:
 Formularz zgłoszeniowy z ambasady
 List zapraszający od pracodawcy
 Adres miejsca, ww którym będziesz przebywał podczas trwania programu
 Dowód wpłaty
 Zdolność kredytową do przebywania w danym kraju
 Badania lekarskie
 Ubezpieczenie podróżne
 Potwierdzenie o niekaralności
 Paszport
 (Jeśli wymagane) potwierdzenie o statusie studenta

WARUNKI MIESZKANIOWE
Zdajemy sobie sprawę jak ważne dla każdego są dogodne warunki mieszkaniowe, aby móc poczuć się jak w domu nawet przebywając w innym kraju. Algoos wraz z partnerami, zawsze dba o to, aby miejsce zakwaterowania było przyzwoite. Zazwyczaj są to pokoje od 14 m2 do 20 m2 z dostępem do prywantej łazienki oraz kuchenki (kiedy pracodawca nie oferuje posiłków). Dla osób korzystających z naszych programów AU-Pair, rodzina zobowiązona jest przygotować oddzielny pokój w domu, w którym mieszkają. Opisy dostępnych miejsc pracy umieszczone są w zakładce „Praca”, tam znajdziesz również detale dotyczące zakwaterowania.

PRZELOTY
Koszty podrózy zależne są od tego jakie kraj oraz jaki program dla siebie wybierzesz. Pracodawcy oferujący stanowiska dla nauczycieli języka angielskiego w Korei Południowej pokrywają koszty podróży. Ww. koszta mogą być także pokryte przez rodzinę goszczącą Au- Pair w USA. Niektórzy pracodawcy zwrócą Ci koszty przelotów po ukończeniu danego programu, zaś inni nie pokrywają kosztów w ogóle. Wszystko zależy od tego jaki program dla siebie wybierzesz. W takich przypadkach, nasi agenci służą pomocą w znalezieniu najtańszych opcji.

UBEZPIECZENIE PODRÓŻNE
Algoos we Współpracy z najwiekszą firmą ubezpieczeniową na świecie może wybrać dla Ciebie najlepszą ofertę przy zakupie ubezpieczenia podróżnego, które pokryje wszelkie Twoje wymagania w trakcie przebywania w danym kraju. Podczas podejmowania decyzji o programie skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się jaka opcja ubezpieczenia jest dla Ciebie najbardziej korzystna. Możesz za nią zapłacić kartą kkredytową lub przelewem internetowym.

JAK APLIKOWAĆ
Proces aplikacyjny przez Algoos.com jest bardzo prosty. Wystarczy odweidzić naszą stronę, stworzyć profil oraz wybrać swoją wymarzoną destynację, następnie kliknąć „Apply” i w niedługim czasie jeden z naszych agentów skontaktuje się z Tobą w celu przydyskutowania wybranej opcji. Alternatywnie, możesz także pobrać aplikację z naszej strony internetowej i wysłać ją na adres registrations[@]algoos.com.

PRAKTYKI ZAGRANICZNE
Dla studentów, świeżych absolwentów lub osób z ponad 5-letnim doświadczeniem, Algoos oferuje spędzenie od 4 tygoni do 18 miesięcy w fantastycznych krajach takich jak np. USA, Francja, Hong Kong, Japonia, Zjednoczone Emiraty Arabskie i wiele innych, zdobywając międzynarodowe doświadczenie jako stażysta/praktykant we wspaniałych i stabilnych organizacjach. Możesz wybrać dowolną dziedzinę praktyk: od turystyki przez inżynierię, księgowość i rachunkowość po edukację czy medycynę. Oferujemy praktyki w każdej dziedzinie więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli jednak nie znajdziesz tego, co najbardziej Ci odpowiada, skontaktuj się z nami- jesteśmy otwarci na nowe propozycje.

WOLONTARIAT Z ALGOOS
Algoos wybrał kilka najwspanialszych programów dla wolontariuszy, którzy z pomocą przełożonych mogą zmienić świat. Wszystkie projekty, które są w stu procentach wolontariatem są darmowe (mowa o tych, które nie są związane z turystyką oraz nie są uważane za praktyki/staże). W końcu nasze morały nie pozwoliłyby nam na pobranie opłat od ludzi o dobrym sercu, którzy naprawdę chcą nieść pomoc zmieniając przy tym świat. Jako światowa organizacja, jesteśmy dumni ze wspierania takich projektów, gdzie pomoc i udział są naprawdę niezbędne.
Wolontariat wymaga wkładu gospodarcze i społecznego, przyczynia się do bardziej spójnego społeczeństwa poprzez budowanie zaufania i wzajemności wśród obywateli. Może to być zarówno wyzwaniem i satysfakcję wymagając przy tym wykorzystywania swojich umiejętności w nowym kontekście. Można również dzielić się użyteczną wiedzą podczas zdobywania lepszego zrozumienia kwestii mających wpływ na innych ludzi.
Zmieniaj świat spędzając wspaniałe chwile w dzikich dżunglach Afryki, Ameryki południowej lub gdziekolwiek, gdzie twoje umiejętności oraz wiedza mogą być naprawdę przydatne.
Algoos Study Work and Travel Ltd. Nawiązał współpracę z wieloma organizacjami dookoła świata, co pomoga nam znaleźć odpowiednich ludzi chętnych odbyć wolontariat i osiągnąć zamierzone cele. Wolontariat to przede wszystkim udzielanie pomocy potrzebującym.
Wejdź w zakładkę “Praca” i wybierz wolontariat. Zbuduj swój profil i zgłoś się do programu, a wkrótce jeden z naszych agentów skontaktuje się z Tobą i poinformuje Cię, czy Twoje zgłoszenie było udane.
“We make a living by what we get, but we make a life by what we give” Winston Churchill

PRACA ZAGRANICĄ
Poszukujesz nowego doświadczenia? Chcesz rozłożyć skrzydła i rozpocząć karierę w kraju, o którym zawsze marzyłeś? Algoos jest w stanie zaoferować Ci to wszystko w mgnieniu oka. Wybierz jeden z dostępnych wakatów, zbuduj swoje CV i zgłoś się już teraz. Możemy pomóc Ci w zbudowaniu Twojego CV, przygotować Cię do rozmowy kwalifikacyjnej i znaleźć dla Ciebie pracę marzeń. Emigracja nigdy nie była prostsza. Algoos pomoże Ci w uzyskaniu wizy oraz przeprowadzce do innego kraju, pomożemy Ci w znalezieniu zakwaterowania oraz w przejśćiu przez pierwsze kilka miesięcy Twojego pobytu.

PRACA WAKACYJNA
Nie ma lepszego sposobu na odkrycie innego kraju jak włańie przez pracę i mieszkanie w wybranym państwie. Dzięki temu będziesz w stanie integrować się z mieszkańcami, nawiążesz wiele nowych znajomości, skosztujesz ich kuchni i poznasz ich unikalny styl życia od podszewki. Poznaj to, o czym inni nie mają pojęcia. Przestań marzyć. Jedź na safari, pływaj z delfinami, tańcz syrtaki, odwiedź Buddę, idź na zakupy w Nowym Jorku, rób zdjęcia kangurom, tańcz do muzyki granej na Ibizie, w Starym Mieście Rodos, w Miami czy w Goa.
Dzięki agentom Algoos oraz partnerom ze wszystkich stron świata, możesz czuć się bezpiecznie, ponieważ dzięki naszemu 24/7 wsparciu zadbamy, aby Twoje doświadczenie było pozytywne oraz niezapomniane.

ZWROTY I ANULACJE
Algoos nie pobiera od Ciebie pieniędzy przed ustaleniem niezbędnych detali dotyczących twojej pracy i podróży, z wyątkiem kosztów, które nie są narzucane przez naszą firmę czyli np. Koszty związane z wizą, koszty SEVI. Algoos pobiera od Ciebie opłatę wyłącznie wtedy, kiedy wszystko jest już jasne i ustalone. Koszty za program nie będą zwracane osobom, które zaakceptowały ofertę, a przed samym wyjazdem zmieniły zdanie co do wyjazdu lub nie były na miejscu o czasie. Na zwrot kosztów mogą liczyć wyłącznie osoby, które nie mogły udać się do wcześniej destynacji z powodów od siebie niezależnych (np. choroba niepozwalająca na udział w programie bądź inn ywypadek). W takich sytuacjach potrzebna będzie stosowna dokumentacja zdarzenia.

JAK I GDZIE MOGĘ ZNALEŹĆ PRACĘ?
Szukanie pracy nigdy nie było łatwiejsze. Z naszym zautomatyzowanym systemem poprostu klikasz Jobs Link i przenosisz się w miejsce, gdzie wpisujesz swoje kryteria. Kiedy znajdzies już to, o co Ci dokładnie chodziło będziesz mógł utworzyć swój profil i następnie po prostu kliknąć „Apply”. Następnie, jeden z naszych agentów przejrzy przesłane przez Ciebie CV i skontaktuje się z Tobą, w celu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej.